Zostań lektorem języka migowego na WSB w Gorzowie

2020-09-21 13:34 Kły
gorzów migowy1
Autor: wikiwand.com Lektor języka migowego na Woodstocku w 2017 roku.

Takiego kierunku dotychczas nie było na żadnej gorzowskiej uczelni ani w kraju. Nowe możliwości już od listopada. W Wyższej Szkole Biznesu trwa rekrutacja. Jakie trzeba spełnić warunki? Kto może uczyć się języka migowego?

To pierwsza w Polsce propozycja studiów podyplomowych dla chcących poznać i nauczyć się języka osób głuchych i niedosłyszących. Studenci oprócz samej nauki migania, będą mieli możliwość zdobycia kwalifikacji, by uczyć innych.

- Studia przygotowują osoby do prowadzenia zajęć z języka migowego, nauczycieli wychowania przedszkolnego, całą grupę pedagogów z ośrodków szkolno-wychowawczych dla dzieci głuchych i słabo słyszących na terenie całego kraju- wyjaśnia Olgierd Kosiba, prezes Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego Gest.

gorzów migowy2
Autor: coola Podczas konferencji także uczestniczył lektor języka migowego.

Więcej lektorów, to większa dostępność niepełnosprawnych do urzędników czy innych publicznych instytucji. W kraju jest około 80 tysięcy osób głuchych. W Gorzowie niestety nie są prowadzone takie statystyki.

Nabór na studia na WSB potrwa do końca października. Jedna grupa ma liczyć maksymalnie 10 osób, a ile ich powstanie to zależy od zgłoszeń. Nauka ma ruszyć w listopadzie. Szczegóły znajdziecie na stronie gorzowskiej uczelni.