28-letnia kobieta w ciąży ZMARŁA! Zaskakująca kara dla szpitala w Ostrzeszowie

2020-09-16 9:10 AGO
28-letnia kobieta w ciąży ZMARŁA tuż przed szpitalem. DRAMAT w Ostrowie Wielkopolskim
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe 28-letnia kobieta w ciąży ZMARŁA tuż przed szpitalem. DRAMAT w Ostrowie Wielkopolskim

Wracamy do ogromnej tragedii, jaka rozegrała się na początku sierpnia przed szpitalem w Ostrowie Wielkopolskim. To tam przed lecznicą zmarła 28-latka w ciąży. Teraz szpital w Ostrzeszowie został ukarany karą 30 tys. zł za brak karetki, która była niezbędna do transportu kobiety.

Zdaniem wielkopolskiego oddziału NFZ szpital w Ostrzeszowie nie zapewnił transportu ciężarnej kobiecie do innej placówki medycznej, ponieważ od lutego nie miał podpisanego kontraktu do przewozu chorych między szpitalami - informuje TVP.

- Ostrzeszowska placówka nie podpisała kolejnego kontraktu, w wyniku czego nie dysponowała ambulansem – poinformowała Marta Żbikowska-Cieśla.

ZOBACZ: 28-letnia kobieta w ciąży ZMARŁA tuż przed szpitalem. DRAMAT w Ostrowie Wielkopolskim

Przypomnijmy - ten dramat rozegrał się 3 sierpnia. 28-latka była w siedemnastym tygodniu ciąży i nagle źle się poczuła. Do szpitala w Ostrzeszowie zawiózł ją jej mąż. Portal ostrow24.tv informuje, że lekarze ostrzeszowskiego szpitala zaczęli podejrzewać u kobiety zakażenie koronawirusem. W związku z tym prześwietlono płuca chorej, ale nie stwierdzono nic niepokojącego. Stan kobiety był jednak coraz gorszy.

Lekarze nie chcieli dłużej czekać i zgłosili zapotrzebowanie na transport śmigłowcem LPR, ale z uwagi na złe warunki w Poznaniu odmówiono transportu. Tak więc podjęto decyzję, żeby przetransportować 28-latkę do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim i tak rozegrał się dramat. Tuż przed szpitalem kobieta zmarła, a blisko godzinna reanimacja nie przyniosła pozytywnego efektu.

Ślady życia na Wenus. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 112

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.