35-latek groził nożem pracownicy pubu! Rozbój w Rawiczu

2021-11-29 12:50
35-latek groził nożem pracownicy pubu! Rozbój w Rawiczu
Autor: KPP Rawicz 35-latek groził nożem pracownicy pubu! Rozbój w Rawiczu

Niebezpieczne zdarzenie w jednym z lokali w Rawiczu (woj. wielkopolskie). Wszedł tam zamaskowany mężczyzna, który zaczął grozić nożem jednej z pracownic. Ukradł pieniądze i następnie uciekł. Sprawą zajęła się policja.

Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 listopada. Około godz. 3:00 pracownica pubu na osiedlu Westerplatte w Rawiczu zawiadomiła policję o niebezpieczny zdarzeniu. - Do lokalu wbiegł zamaskowany mężczyzna, który groził jej nożem i zażądał wydania pieniędzy. Sprawca zachowywał się tak, jakby dokładnie wiedział gdzie jest trzymana gotówka. Kobieta była przerażona zaistniałą sytuacją, nie chciała się przeciwstawiać napastnikowi tym bardziej, że groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna po wyciągnięciu pieniędzy z kasy wybiegł z lokalu - relacjonują rawiccy policjanci.

Mundurowi ustalili, że za napadem stoi 35-letni mieszkaniec gminy Rawicz. Mężczyzna początkowo kłamał i nie przyznawał się do winy. - Myślał, że jak wyrzucił odzież, w której dokonał napadu, poda alibi to uda mu się odwrócić od siebie uwagę policjantów. Jednak wszystko to było za mało w konfrontacji zebranym materiałem dowodowym przez funkcjonariuszy - wyjaśniają funkcjonariusze.

35-latek ostatecznie przyznał się, że napadł na bar. Gotówkę, którą wykradł w wysokości 650 złotych wydał na własne potrzeby. To jednak nie jedyny problem jakiego sobie przysporzył. - Podczas zatrzymania 35-latka policjanci znaleźli również przy nim niewielkie ilości amfetaminy, za co także odpowie przed sądem - dodają policjanci.

Mężczyzna w przeszłości miał już konflikt z prawem. Teraz wszystko wskazuje, że tym razem nie tak szybko opuści więzienne mury, gdyż grozi mu do 15 lat więzienia. Obecnie został aresztowany na 3 miesiące.

Sonda
Czy kiedykolwiek groził Ci ktoś nożem?
Rozbój w sklepie. Sprawca pijany