38-letni Ukrainiec zadźgał nożem swojego rodaka. W Kaliszu zapadł wyrok

2021-06-15 15:22
38-letni Ukrainiec zadźgał nożem swojego rodaka. W Kaliszu zapadł wyrok
Autor: tookapic/cc0/Pixabay.com 38-letni Ukrainiec zadźgał nożem swojego rodaka. W Kaliszu zapadł wyrok

Blisko dwa lata temu w Trzebieniu (pow. kępiński) doszło do makabrycznych scen. W pewnym momencie między dwoma Ukraińcami doszło do bójki. Jeden z nich zmarł. We wtorek 38-letni sprawca usłyszał wyrok.

Do zdarzenia doszło 18 czerwca 2019 r. ok. godz. 22:00 w Trzebieniu k. wielkopolskiego Kępna. W jednym z domów wynajmowanych przez obywateli Ukrainy, którzy pracowali w okolicznych firmach, odbywała się impreza towarzyska. W pewnym momencie między dwoma Ukraińcami doszło do bójki. Na miejsce wezwano policjantów z Kępna, którzy zastali ciężko rannego 39-letniego mężczyznę z ranami kłutymi ciała. Pomimo udzielonej pomocy medycznej, ranny zmarł.

Na początku w sprawie zatrzymano sześć osób, ale w wyniku działań prokuratury ustalono, że głównym podejrzanym jest 36-letni wówczas Ukrainiec. Prokuratura Rejonowa w Kępnie postawiła mu zarzut zabójstwa.

- Sąd uznał oskarżonego winnym tego, że działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego, ugodził go nożem kuchennym w okolice pleców, co skutkowało śmiercią pokrzywdzonego - powiedział PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał 38-letniego Ukraińca na 12 lat więzienia. Oskarżony musi też zapłacić nawiązkę w wysokości 50 tysięcy złotych na rzecz rodziny poszkodowanego. Wyrok nie jest prawomocny.

Zadał siedem ciosów nożem w obronie własnej?