Bójka w Kauflandzie w Lesznie. Żaden z pracowników nie zareagował! Mamy komentarz sieci sklepów

Bójka w Kauflandzie w Lesznie. Dlaczego nie zareagowali pracownicy? Mamy komentarz sieci sklepów
Autor: Google Street View/ screen internet Bójka w Kauflandzie w Lesznie. Dlaczego nie zareagowali pracownicy? Mamy komentarz sieci sklepów

Awantura w markecie Kaufland zszokowała opinię publiczną. Nagranie, na którym widzimy, jak jeden z klientów uderza stojącą za nim kobietę, bulwersuje. Wszystko wskazuje, że poszkodowana zwróciła napastnikowi uwagę na brak maseczki. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy przedstawicieli sieci marketów Kaufland.

Do zajścia w markecie Kaufland w Lesznie doszło w sobotę (10 kwietnia). W kolejce do kasy najprawdopodobniej doszło do wymiany zdań, która zakończyła się bójką między klientami. Na nagraniu, które znajduje się pod koniec tego artykułu widzimy, jak mężczyzna uderza w twarz stojącą za nim kobietę! Uderzenie było na tyle mocne, że kobieta się przewróciła.

Sprawą zajęli się policjanci, którzy mają już pierwsze ustalenia. Ponadto do zajścia odniosła się już żona mężczyzny, który wymierzył cios. Przedstawiła ona nieco inny przebieg wydarzeń.

W związku z całym zajściem skontaktowaliśmy się także z biurem prasowym sieci handlowej Kaufland. Na nagraniu, które znalazło się w internecie słychać komentarze (prawdopodobnie pracowników sklepu), którzy śmieją się z całego zajścia. Ponadto nie widać, aby kasjerka czy ktoś z obsługi sklepu zareagował na awanturę.

- W nawiązaniu do sytuacji, do której doszło w markecie w Lesznie, zapewniamy, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia. Prowadzimy wewnętrzne postępowanie dotyczące zachowania pracowników oraz czekamy na dalsze informacje od firmy ochroniarskiej - przekazała Maja Szewczyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej.

Pani dyrektor podkreśliła, że zdrowie i bezpieczeństwo klientów jest najważniejsze i trwa szczegółowa analiza zajścia. Na tej podstawie podjęte zostaną także konkretne środki.

Pobił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki