Emerytowany policjant pokonał koronawirusa i teraz pomaga innym! "Bądźmy solidarni"

2020-12-02 12:45 AGO
Emerytowany policjant pokonał koronawirusa i teraz pomaga innym! Bądźmy solidarni
Autor: Policja w Ostrzeszowie Emerytowany policjant pokonał koronawirusa i teraz pomaga innym! "Bądźmy solidarni"

Przemysław Potyrała - pełniący przez wiele lat służbę jako dzielnicowy w ostrzeszowskiej komendzie również na emeryturze kultywuje zasadę niesienia pomocy innym. Jako ozdrowieniec oddaje osocze, aby pomóc chorym w walce z wirusem.

Przemysław Potyrała, emerytowany policjant w stopniu asp. sztabowego, który przez wiele lat pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie jako dzielnicowy, jest osobą, która zakażenie wirusem SARS-CoV-2 ma już za sobą.

ZOBACZ: Nie żyje ks. kanonik Piotr Wiejak. "Zawsze uśmiechnięty i otwarty na ludzi"

- Warto wspomnieć, że Przemek jest również honorowym krwiodawcą, który wielokrotnie uczestniczył w organizowanych przez tutejszą komendę akcjach oddawania krwi, tak bardzo potrzebnej dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Dlatego też po przebyciu zakażenia bez wahania zgłosił się do Oddziału Terenowego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrzeszowie, aby oddać osocze, które zawiera przeciwciała wspomagające leczenie chorych na COVID-19 - mówi rzecznik ostrzeszowskiej policji.

W rozmowie z pracownikami ostrzeszowskiego oddziału krwiodawstwa uzyskano informację, że jest on również drugą osobą w powiecie ostrzeszowskim posiadającą w osoczu tak duże ilości przeciwciał, które po przetoczeniu mają za zadanie eliminację koronawirusa z organizmu zakażonego pacjenta.

- Bądźmy solidarni w niesieniu pomocy tym, którzy jej potrzebują - apeluje policjant.

Express Biedrzyckiej - Jan Krzysztof Ardanowski: Powiedziałem prezesowi prosto w oczy, że „piątka” to chory pomysł