Gostyń. Oblał twarz kobiety żrącą substancją! Ona odrzuciła jego miłość?

i

Autor: KPP Gostyń Gostyń. Oblał twarz kobiety żrącą substancją! Ona odrzuciła jego miłość?

Gostyń. Oblał twarz kobiety żrącą substancją! Ona odrzuciła jego miłość?

2022-02-17 14:32

Szokujące sceny w Gostyniu (woj. wielkopolskie). 48-latek oblał kobietę żrącą substancją. 43-latce grozi utrata wzroku. Wiele na to wskazuje, że zrobił to ze względów miłosnych. Mężczyzna został aresztowany.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w czwartek (10 lutego) na parkingu przy ul. Helsztyńskiego w Gostyniu. Do 43-letniej kobiety idącej parkingiem podszedł mężczyzna i oblał ją substancją żrącą, którą miał w strzykawce. - Sprawca miał maseczkę na twarzy i kaptur na głowie. Poszkodowana z poparzeniami twarzy trafiła do szpitala - tłumaczy asp. szt. Monika Curyk, oficer prasowa KPP w Gostyniu. Kobieta ma poważne obrażenia ciała. Są to oparzenia oparzenia chemiczne spojówek i rogówek obu oczu, skóry powiek, twarzy, nosa, uszu, śluzówek ust, podniebienia, skóry głowy. Grozi jej utrata wzroku.

Po kilku dniach udało się zatrzymać sprawcę. To 48-letni mieszkaniec Gostynia. - Mężczyzna usłyszał zarzuty. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt - dodaje asp. szt. Curyk. 48-latkowi grozi do pięciu lat więzienia, ale śledczy nie wykluczają zmiany kwalifikacji czynu, jeśli stan zdrowia kobiety się pogorszy.

Motywy zachowania 48-latka nie są do końca znane, ale portal elka.pl nieoficjalnie donosi, że chodziło o względy miłosne. Para poznała się przez internet. Mężczyzna zaproponował kobiecie spotkanie w Walentynki, ale 43-latka mu odmówiła.

Sonda
Czy można zabić kogoś z miłości?
Doprowadzenie do sądu mężczyzny, który w Gostyniu oblał kobiecie twarz żrącym płynem