Otworzyli lokal mimo KORONAWIRUSA! Tłumaczyli, że sprzedają alkohol na wynos!

2020-03-24 10:28 AG
Otworzyli lokal mimo KORONAWIRUSA! Tłumaczyli, że sprzedają alkohol na wynos!
Autor: kaicho20/pixabay.com

W miniony weekend policjanci w Mikstacie (powiat ostrzeszowski) ujawnili lokal rozrywkowy czynny i obsługujący klientów mimo obowiązującego stanu epidemii. Wobec właścicieli interwencję podejmowano zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Sprawa została skierowana do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.

W sobotę, 21 marca na terenie gminy Mikstat funkcjonariusze tamtego posterunku ujawnili otwarty lokal rozrywkowy.

- W środku znajdowali się klienci spożywający napoje alkoholowe, nigdzie nie było widać informacji o zamknięciu lokalu. W rozmowie właściciele twierdzili, że wiedzą o obowiązującym zakazie, ale z czegoś muszą też żyć. Policjanci polecili zamknąć lokal i dopilnowali wykonania tego polecenia. Funkcjonariusze poinformowali, że decyzję o ukaraniu właścicieli podejmie sąd - mówi rzecznik policji.

           

Niestety już następnego dnia, w niedzielę, musieli podejmować podobne działania w tym samym lokalu. Właściciele uznali, że lokal może być otwarty, jeżeli poinformują klientów, że sprzedaż alkoholu odbywa się na wynos. Niestety, mylili się. I tym razem interwencja dzielnicowych zakończyła się sporządzeniem dokumentacji dla sądu.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym od 14 marca Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, Polska objęta jest stanem zagrożenia epidemiologicznego. Wiąże się z tym szereg obostrzeń, w tym całkowity zakaz prowadzenia działalności rozrywkowej. W tym związanej z konsumpcją i podawaniem napojów.