Nagrali INTYMNE chwile bocianów. Niesamowite WIDEO

2020-03-30 12:44 MROK
W bocianim gnieździe pojawiło się pierwsze jajko
Autor: Paweł Jaskółka W bocianim gnieździe pojawiło się pierwsze jajko

Kolejny odcinek bocianiego Big Brothera w Przygodzicach pod Ostrowem Wielkopolskim! Po tym jak w połowie marca najsłynniejsze bocianie gniazdo, które można oglądać przez internet, zostało zasiedlone przez bociana, a potem dołączyła do niego ukochana - pojawił się owoc bocianiej miłości… jajko!

Wielbiciele podglądania bocianów nie mogą się nacieszyć najnowszą informacją z gniazda. Internauci odkryli, że pojawiło się tam jajko. - To dobry znak. Oby szczęśliwie się wykluły i wychowały. Taki promyczek nadziei - piszą, komentując wieści. Pytanie, czy i kiedy pojawią się kolejne. Przez 14 lat pod okiem kamery  wykluło się w sumie aż 49 bocianich piskląt.

W gnieździe nie brakuje emocji. Między innymi internauci byli ostatnio świadkami, gdy bociany odpierały naloty obcego ptaka. W efekcie walki bociany wypadły  nawet z gniazda, ale na szczęście wyrównały lot, wróciły, a po udanej obronie umocniły więzi kolejnymi… godami. 

Bocianie gniazdo w Przygodzicach to gratka dla amatorów ptasich zwyczajów.  Dzień i noc za pomoc kamer i przekazu internetowego można podglądać gniazdo i jego lokatorów. Projekt obserwacji gniazda bocianów białych odbywa się w ramach programu Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i jest częścią monitoringu i ochrony bociana białego na terenie Południowej Wielkopolski. Bociany można oglądać dzięki mareom na podczerwień także w nocy na http://www.bociany.przygodzice.pl/