Kalisz: 54-latek płacił za zakupy kartą zmarłego! Usłyszał masę ZARZUTÓW!

2020-11-28 17:35 mj-s
Kalisz: 54-latek płacił za zakupy kartą zmarłego! Usłyszał masę ZARZUTÓW!
Autor: Pixabay/ jarmoluk Kalisz: 54-latek płacił za zakupy kartą zmarłego! Usłyszał masę ZARZUTÓW!

Nie miał sumienia! Wykorzystywał kartę płatniczą członka swojej rodziny, który nie żył od dwóch miesięcy! 54-latek, jak gdyby nigdy nic opłacał rachunki za zakupy i wypłacał gotówkę z bankomatu. Sprawę podejrzanych transakcji zauważyli pracownicy banku, którzy wszystko zgłosili na policję.

W październiku kaliscy policjanci otrzymali zgłoszenie o serii kradzieży z włamaniem. Zawiadamiającym był bank. Okazało się, że ktoś korzystał z karty osoby, która zmarła dwa miesiące wcześniej. Sprawca posłużył się cudzą własnością 20 razy, płacąc m.in. za drobne zakupy oraz wypłacając gotówkę z bankomatu. Ustaleniem sprawcy przestępstwa zajęli się kaliscy policjanci pionu kryminalnego.

CZYTAJ: Szalony kierowca porsche surowo ukarany! W terenie zabudowanym gnał prawie 140 km/h!

- Zgromadzone w tej sprawie informacje wskazywały, że przestępstwa mógł dokonać 54-letni kaliszanin, członek rodziny zmarłego. Mężczyzna został już przesłuchany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty. Łącznie odpowie za 20 kradzieży z włamaniem do systemu bankowego. Za te przestępstwa grozi mu kara 10-lat pozbawienia wolności – informują policjanci z Kalisza.

Zwłoki matki wrzucił do kompostu.