Kalisz: Działacze pro-life i Młodzież Wszechpolska ZABLOKOWALI Strajk Kobiet! Interweniowała policja

2020-10-30 9:12 AGO, PAP
Najlepsze transparenty! Strajk Kobiet [ZDJĘCIA]
Autor: archiwum prywatne

Do zdarzenia doszło wczoraj podczas zorganizowanego mobilnego Strajku Kobiet. - Policja dwukrotnie usunęła nas z jezdni, kiedy próbowaliśmy zablokować rozpoczęcie mobilnego strajku kobiet w Kaliszu – powiedział w czwartek PAP Maciej Antczak z grupy "Za życiem".

Mobilny strajk kobiet w Kaliszu miał rozpocząć się o godz. 17.30. O tej porze zmotoryzowani uczestnicy manifestacji zamierzali ruszyć samochodami z parkingu przy tzw. starym Tesco. Poruszając się wolno ulicami Kalisza chcieli w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

ZOBACZ: Mobilny Strajk Kobiet w Kaliszu! Kolejny protest i blokada ulic [TRASA PRZEJAZDU]

Na starcie drogę protestującym zablokowała ok. 30-osobowa grupa działaczy pro-life i Młodzieży Wszechpolskiej. - Dowiedzieliśmy się, że celem manifestantów jest zagłuszenie mszy świętej w kościele św. Józefa poprzez zatrąbienie jej klaksonami. Dla nas jest to niedopuszczalne, bo to jest profanacja naszych wartości - oświadczył Maciej Antczak z grupy "Za życiem".

Dodał, że ponadto nie zgadzają się z taką formę protestu "bo nie chcemy, żeby blokowano kaliszanom dojazd z pracy do domu".

Jednak najważniejszym powodem blokady – jak wyjaśnił Antczak – jest pokazanie, że każde życie jest ważne. - Wiele osób nie zauważa tego, że większość tych aborcji eugenicznych dotyczy dzieci z zespołem Downa. Nie może być tak, żeby dzieci były zabijane w majestacie prawa. Każdy człowiek, który ma jakieś wartości, musi bronić tych dzieci. Bardzo często jest tak, że aborcje dokonywane po 20. tygodniu ciąży powodują, że dziecko umiera w męczarniach – oświadczył Maciej Antczak.

Obecna na miejscu policja usunęła aktywistów na pobocze i umożliwiła przejazd protestującym.

- Oni blokowali wyjazd z parkingu wszystkim samochodom i nie reagowali na wezwania policji do usunięcia się z jezdni – powiedziała PAP rzecznik prasowa kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Zdaniem Antczaka policja udowodniła w ten sposób, że nie traktuje równo wszystkich protestujących.

Damski bokser w rękach policji