Kalisz: W pobliżu przejazdu kolejowego leżał 77-latek. Liczyła się każda sekunda

2021-06-16 11:53
Kalisz: W pobliżu przejazdu kolejowego leżał 77-latek. Liczyła się każda sekunda
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Kalisz: W pobliżu przejazdu kolejowego leżał 77-latek. Liczyła się każda sekunda

Niebezpieczne zdarzenie w okolicach jednego z przejazdów kolejowych w Kaliszu. Leżał tam mężczyzna, który nie dawał żadnych oznak życia. W tym momencie liczyła się każda sekunda. Dobrze, że w pobliżu przejeżdżał asp. szt. Dominik Kubacki. Jak to się zakończyło?

Policjant jadąc samochodem z rodziną, zauważył w pobliżu przejazdu kolejowego leżącego mężczyznę. Zatrzymał samochód, żeby sprawdzić czy człowiek potrzebuje pomocy. Chwilę później okazało się, że przypuszczenia funkcjonariusza były trafne. Mężczyzna był nieprzytomny i znajdował się w stanie zatrzymania krążenia.

Mundurowy poprosił przypadkową osobę o wezwanie karetki pogotowia, a sam natychmiast podjął reanimację. Po kilku minutach 77-latek zaczął samodzielnie oddychać. Po przyjeździe karetki pogotowia, trafił pod opiekę lekarzy.

Policjanci przypominają, że wobec człowieka leżącego na chodniku, przystanku, czy w parku nie wolno nam przechodzić obojętnie.

- Niezależnie od przyczyny, z jakiej się tam znajduje: choroby, zasłabnięcia, zatrucia narkotykami, czy nadużycia alkoholu, człowiek ten znajduje się w sytuacji, w której jego życie jest zagrożone. A każdy z nas w takich okolicznościach ma obowiązek udzielenia pomocy! - informują policjanci.

Brutalne pobicie w Bydgoszczy. Policja publikuje nagranie i prosi o pomoc