Wolsztyn: Uprowadził 3-letnią córkę swojej byłej! Policjanci ruszyli na poszukiwania

2021-06-15 18:16
Wolsztyn: Uprowadził 3-letnią córkę swojej byłej! Policjanci szybko ruszyli na poszukiwania
Autor: KPP Wolsztyn Wolsztyn: Uprowadził 3-letnią córkę swojej byłej! Policjanci szybko ruszyli na poszukiwania

Przerażające wydarzenia w powiecie wolsztyńskim. Policjanci otrzymali informację o uprowadzeniu 3-letniej dziewczynki. Miał to uczynić były partner jej matki. Dlaczego to zrobił? Jak zakończyła się ta historia? Szczegóły opisujemy w poniższym artykule.

W poniedziałek (14 czerwca) około godz. 17:00 dyżurny wolsztyńskiej policji otrzymał szokującą wiadomość. W okolicy miało dojść do uprowadzenia 3-letniej mieszkanki powiatu przez byłego partnera jej matki.

- Na miejsce skierowani zostali policjanci Posterunku Policji w Przemęcie oraz Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Po dotarciu pod wskazany adres, w trakcie rozmowy ze zgłaszającą mundurowi ustalili, że mężczyzna mógł przemieścić się z dzieckiem do Leszna, gdzie mieszka jego była żona. W tych okolicznościach do działań włączeni zostali leszczyńscy policjanci - relacjonuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy KPP Wolsztyn.

Informacje zostały potwierdzone. 40-latek przebywał z 3-latką w mieszkaniu swojej byłej żony. Tam też został zatrzymany i doprowadzony do wolsztyńskiej komendy. Okazało się, że jest pijany, bowiem w jego organizmie było 1,95 promila alkoholu. Dopiero po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

Co w tym czasie działo się z 3-letnią dziewczynką? Zaopiekowali się nią policjanci oraz przedstawicielka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Dziecko trafiło także do szpitala, a badanie wskazało na drobne otarcia naskórka oraz tzw. odparzenia pieluszkowe. Po tych czynnościach dziewczynka dziewczynka umieszczona została w tymczasowej rodzinie zastępczej.

- W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, w toku którego ustalone będą wszelkie okoliczności zdarzenia - dodaje asp. sztab. Wojciech Adamczyk.

Na razie nie wiadomo, co kierowało 40-latkiem. Zgodnie z kodeksem karnym za uprowadzenie lub zatrzymanie małoletniego wbrew woli opiekuna grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Grób policjantki, która zabiła siebie i dziecko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE