Kępno: Fałszywy WNUCZEK trafił za kratki. Najpierw udawał… CÓRKĘ

2020-06-30 10:08 MROK
Seniorka okradziona
Autor: Łukasz Grygiel Seniorka straciła oszczędności życia

Oszuści potrafią być naprawdę bezczelni, a wyłudzanie pieniędzy metodą „na wnuczka” wciąż króluje wśród złodziei. Na szczęście za kratki trafił kolejny WNUCZEK, który odebrał od staruszki 80 tysięcy złotych. Grozi mu 8 lat więzienia.

Do przestępstwa doszło w ubiegłym roku. Emerytka Bralina pewnego grudniowego dnia odebrała telefon. Ktoś podawał się za jej córkę. Seniorka usłyszała, że córka ma problemy, ponieważ spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy, po które zgłosi się inna osoba. Emerytka postanowiła pomóc i nawet nie pomyślała, że może to być sprytne przestępstwo.

CZYTAJ: "Hoss" kpi sobie z koronawirusa! Tak się bawi mafia [WIDEO]

Kobieta przygotowała 80 tysięcy złotych swoich życiowych oszczędności i przekazała mężczyźnie, który zjawił się pod jej domem. Seniorka dopiero po czasie zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Wtedy ruszyło policyjne śledztwo. - Udało się wytypować oraz zatrzymać 40-letniego mieszkańca Poznania, który odebrał od starszej kobiety pieniądze - informuje st. post. Rafał Stramowski z kępińskiej policji. Fałszywy wnuczek trafił już za kratki. Za popełnione przestępstwo grozi mu, że zostanie tam nawet 8 lat.

Ulewa w Warszawie - trasa toruńska

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.