Jak daleko jest burza? Prosty sposób, aby sprawdzić gdzie jest burza!

2020-06-30 9:52 BM
Jak daleko jest burza? Prosty sposób, aby sprawdzić gdzie jest burza!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Jak daleko jest burza? Prosty sposób, aby sprawdzić gdzie jest burza!

Jak daleko jest burza? To pytanie zadajemy sobie bardzo często, gdy słyszymy grzmoty i widzimy błyskawice. Jest skuteczny sposób, aby określić jak daleko od naszego położenia znajduje się burza. Sprawdź, jak policzyć, gdzie jest burza.

Jak daleko jest burza? W ostatnich tygodniach bardzo często zmagamy się z burzami. Wiele z nich jest bardzo gwałtownych i nieprzewidywalnych. Sprawdziliśmy, jak policzyć, gdzie jest burza, aby uniknąć przykrych konsekwencji i niebezpieczeństwa.

Jak daleko jest burza?

Będąc dziećmi rodzice i nauczyciele tłumaczyli nam jak policzyć odległość w jakiej znajdujemy się od burzy. Być może ciągle pamiętacie ten sposób, ale chcemy go wam przypomnieć.

Najprostszą metodą, aby sprawdzić jak daleko jest burza jest pomnożenie odstępu czasowego od błysku do grzmotu przez liczbę 332, która odpowiada prędkości rozchodzenia się dźwięku w powietrzu (332 m/s). Załóżmy, że między błyskiem, a grzmotem minęły trzy sekundy. Oznacza to, że burza jest w odległości około jednego kilometra od nas!

Gdzie jest burza?

Trwa sezon burzowy. Warto śledzić prognozy, aby burza nie spotkała nas w najmniej oczekiwanym momencie. W Internecie jest sporo serwisów poświęconych zjawiskom występowania burzy. Można tam sprawdzić, skąd nadciągają burze a dzięki temu móc odpowiednio np. zabezpieczyć przedmioty w ogrodzie i na balkonie, ustawić samochód w odpowiednim miejscu, a nawet zaplanować spacer.

Jak zachować się podczas burzy?

Wiedza o tym jak zachować się w trakcie burzy może nam uratować życie! I nie ma w tym stwierdzeniu ani grama przesady! Burza może zaskoczyć wszędzie - w domu, na spacerze w lesie, podczas odpoczynku w górach czy przy zbiornikach wodnych. Często też z niebezpieczną aurą mamy do czynienia podczas podróży samochodem. Każdorazowo sposób zachowania się podczas burzy zależy właśnie od tego, gdzie się znajdujemy. Sprawdź gdzie się schować przed burzą? Co robić i jak się chronić w trakcie gwałtownej pogody.

Burza nad Wrocławiem