POTĘŻNE ulewy na północy Wielkopolski! "Można było pływać łódką po ulicach"

2020-06-30 7:33
POTĘŻNE ulewy na północy Wielkopolski!
Autor: OSP Ujście

To nie był spokojny wieczór dla mieszkańców północnej Wielkopolski. Potężne ulewy sparaliżowały niektóre miejscowości, a mieszkańcy m.in. Piły mówią o dużych stratach materialnych. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy!

Potężne ulewy z gradem przeszły nad północną Wielkopolską. W całym regionie strażacy zanotowali 65 interwencji. Zdecydowana większość dotyczyła Piły.

- Dotyczyły one głównie podtopionych i zalanych piwnic oraz ulic. Na szczęście nikomu nic się nie stało - przekazali strażacy.

Niestety, mieszkańcy Piły mówią o wielkich stratach. Zalane piwnicy wiążą się dla wielu osób z ogromnymi stratami.

- Straszne! Można było pływać łódką po ulicach. Niestety, piwnice kompletnie nie nadają się do użytku - piszą mieszkańcy Piły.

We wtorek (30 czerwca) w Pile nie powinno padać, ale prognozy na kolejne dni są niepokojące. Przewidywane są deszcze, które ponownie mogą powodować wielkie straty.

Skutki powodzi na podkarpaciu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE