Wybory 2020. Poznań dla Trzaskowskiego, ale Wielkopolska dla Dudy! Tak głosowaliśmy!

2020-06-29 11:16 BM
Andrzej Duda zwycięzcą pierwszej tury wyborów 2020. Drugi Rafał Trzaskowski
Autor: Piotr Molecki/East News, Jan Bielecki/East News Andrzej Duda zwycięzcą pierwszej tury wyborów 2020. Drugi Rafał Trzaskowski

Wybory 2020. Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich. Zwycięzcą okazał się Andrzej Duda, a za jego plecami uplasował się Rafał Trzaskowski. Wiele na to wskazuje, że spotkają się oni za dwa tygodnie w wyborczej dogrywce. Jak głosowali mieszkańcy Poznania i województwa wielkopolskiego? Zobaczcie!

W niedzielę (28 czerwca) odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. O pałac prezydencki rywalizowało 11 kandydatów. Pierwsze sondażowe wyniki w kraju pokazały, że Andrzej Duda ma 41,8 proc. poparcia, a Rafał Trzaskowski 30,4 proc. Z każdą minutą to się jednak zmienia, bo ciągle trwa liczenie głosów.

Jak głosowali mieszkańcy Poznania?

Przed godz. 11:00 poznaliśmy dane ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych w Poznaniu. Zwycięzcą okazał się kandydat Koalicji Obywatelskiej - Rafał Trzaskowski. W stolicy Wielkopolski uzyskał on 47,47% głosów! Prezydent Andrzej Duda ma 22,98%.

Frekwencja wyborcza w Poznaniu wyniosła 72,85%.

Tak głosowali mieszkańcy Poznania
Autor: PKW Tak głosowali mieszkańcy Poznania

Jak głosowali mieszkańcy Wielkopolski?

Inaczej wygląda podział głosów w Wielkopolsce. Dane ze wszystkich obwodów pokazują, że w tym województwie wygrał Andrzej Duda (37,85%). Rafał Trzaskowski uzyskał 33,83%.

Frekwencja wyborcza w Wielkopolsce wyniosła 65,49%.

Tak głosowali mieszkańcy Wielkopolski
Autor: PKW Tak głosowali mieszkańcy Wielkopolski
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki jest optymistą, jeśli chodzi o szanse Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich:
Kandydaci komentują wyniki wyborów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.