Gdzie jest burza w Poznaniu i okolicy? Burze Poznań: ostrzeżenia, mapy [RADAR BURZ ONLINE]

2020-06-08 12:06 BM
Burza to niebezpieczny, ale też fascynujący żywioł.
Autor: Łukasz Ogrodowczyk Photography Burza to niebezpieczny, ale też fascynujący żywioł.

Gdzie jest burza w Poznaniu i okolicy? Boisz się burzy i chcesz przeczekać ją w najbezpieczniejszym kącie domu? A może jesteś jej fanem i czekasz tylko, aż się zjawi, żeby porobić zdjęcia przepięknym i zjawiskowym błyskawicom? W Internecie nie brakuje specjalnych stron z mapami pogodowymi, które wskazują, gdzie w najbliższym czasie mogą pojawić się grzmoty i błyskawice.

Gdzie jest burza w Poznaniu i okolicy? 

W całej Polsce rozpoczął się sezon burzowy. Mimo, że to dość nagłe zjawisko atmosferyczne, można je w sporym stopniu przewidzieć. Przygotowaliśmy dla Was listę stron, za pośrednictwem których możecie zdobyć interesującą Was wiedzę.

W Internecie jest sporo serwisów poświęconych zjawiskom występowania burzy. Można tam sprawdzić, skąd nadciągają burze nad Poznań, a dzięki temu móc odpowiednio np. zabezpieczyć przedmioty w ogrodzie i na balkonie, ustawić samochód w odpowiednim miejscu, a nawet zaplanować spacer. Aktualne prognozy burzowe są dostępne w takich serwisach jak: www.lightningmaps.org, www.radareu.cz, burze.dzis.net czy blitzortung.org.

Prognozy pogody warto też śledzić na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W zakładce burze znajdują się trzy mapy: lokalizacja wyładowań, gęstość wyładowań, śledzenia komórek burzowych. Instytut przygotował również specjalne analizy burzowe. Znajdziecie tam także aktualne raporty z wykazem obszarów nad którymi dochodzi do wyładowań atmosferycznych.

Wielkopolscy Łowcy Burz

Na Facebooku działa też m.in. strona Łowcy Burz-Wielkopolska. Warto na nią zaglądać, bo można tam znaleźć aktualne informacje, jakie mogą wystąpić na terenie województwa wielkopolskiego.

Gdzie jest burza? [RADAR ONLINE]

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.