Kępno: Telefon komórkowy uratował życie 28-latki. Nóż mógł przebić jej serce

2021-06-09 12:52
Kępno: Telefon komórkowy uratował życie 28-latki. Nóż mógł przebić jej serce
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ archiwum.se.pl Kępno: Telefon komórkowy uratował życie 28-latki. Nóż mógł przebić jej serce

Dramatyczne zdarzenia w Kępnie (woj. wielkopolskie). 28-latka została napadnięta przez uzbrojonego mężczyznę. Kobieta mogła zginąć, bowiem została zaatakowana nożem w okolice klatki piersiowej. Uratował ją telefon komórkowy. Jak to możliwe?

Do napadu doszło we wtorek (8 czerwca) około godz. 23:00 na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z ul. Ruchu Oporu w Kępnie. W pewnym momencie nieznany sprawca zatrzymał jadącą rowerem 28-latkę i zażądał pieniędzy. Kiedy kobieta odmówiła, przestępca wyjął nóż i dźgnął ją w okolicę klatki piersiowej, po czym uciekł.

28-latka na szczęście nie została ranna i wezwała policję. Jak informuje PAP, życie kobiety uratował telefon komótkowy, bowiem ostrze noża trafiło właśnie w to urządzenie, które znajdowało się w kieszonce.

- Na miejscu pracowało kilkunastu funkcjonariuszy naszej jednostki. Sprowadzono grupę dochodzeniowo-śledczą i psa tropiącego. Cały czas trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy - powiedział PAP sierż. Rafał Stramowski.

Do sprawy będziemy wracać.

Zadał siedem ciosów nożem w obronie własnej?