Tragiczny wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

i

Autor: HTV/HRT Tragiczny wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

Tragedia w Chorwacji

Konin. Czteroosobowa rodzina pojechała na pielgrzymkę do Medjugorje: "Dla nich to nie była wycieczka krajoznawcza"

2022-08-07 13:49

Tragiczny wypadek polskiego autokaru pod Zagrzebiem. W sobotę (6.08.2022) rano doszło w Chorwacji do dramatycznego wypadku, w którym zginęło 12 osób, a 32 osoby zostały ranne. Z Konina z parafii św. Wojciecha na pielgrzymkę do Medjugorje pojechała między innymi czteroosobowa rodzina.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 6 sierpnia o godz. 5:40. Pielgrzymi zmierzali do Medjugorie. Autokar zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. Bilans zdarzenia jest dramatyczny - 12 osób zginęło, a 32 doznało obrażeń. Poszkodowani trafili do szpitali w Zagrzebiu, Varażdinie i Czakovcu. Cztery osoby przyleciały do Polski.

Polecamy: Wypadek w Chorwacji: 12 osób nie żyje. Papież modlił się za ofiary wypadku [RELACJA NA ŻYWO]

Konin. Wierni modlą się za ofiary wypadku

Z Konina z parafii św. Wojciecha na pielgrzymkę do Medjugorje pojechała między innymi czteroosobowa rodzina. Rodzice Małgorzata i Adam oraz ich córka Ewa z zięciem Markiem, którzy byli członkami neokatechumenatu w kościele.

- Dla nich to nie była wycieczka krajoznawcza - mówią zgodnie ich znajomi. - To była duchowa podróż i czas modlitwy - dodają.

Organizacją w parafii zajął się ks. Rafał, którego o pomoc poprosiły nazaretanki z biura pielgrzymkowego. On sam jest w szpitalu, ma kłopoty z poruszaniem się.

- Parę osób jeszcze dzień przed wypadkiem żałowało, że wolnych miejsc było tak mało - mówili parafianie, którzy w niedzielne przedpołudniem zebrali się w kościele na mszy w intencji ofiar wypadku.

- Modlimy się za tych, którzy nie przeżyli, ale także o tych, którzy walczą o powrót do zdrowia - powiedział Super Expressowi ks. Henryk, proboszcz parafii, z której wyjechali.

Kościół św. Wojciecha wypełniony był po brzegi, wiele osób miało łzy w oczach. Pod kościół musieli nawet przyjechać ratownicy medyczni, bo jedna osoba zemdlała i została wyniesiona z kościoła na rękach.

Wypadek autokaru z polskimi pielgrzymami w Chorwacji
Sonda
Brałeś kiedyś udział w wypadku drogowym?
Nasi Partnerzy polecają