Koronawirus potwierdzony w zakładach mięsnych w Liskowie! 37 osób jest zakażonych

2020-08-10 9:32 Adrian Teliszewski
Koronawirus potwierdzony w zakładach mięsnych w Liskowie! 37 osób jest zakażonych
Autor: Shutterstock Koronawirus potwierdzony w zakładach mięsnych w Liskowie! 37 osób jest zakażonych

W zakładach mięsnych w Liskowie (pow. kaliski) rozprzestrzenił się koronawirus. Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono już u 37 osób pracujących w przedsiębiorstwie. Na wyniki testów czekają jeszcze członkowie rodzin pracowników. Ta grupa liczy około osiemdziesięciu osób.

O wynikach badań pracowników zakładów mięsnych w Liskowie (pow. kaliski) poinformował portal faktykaliskie.pl. Według tej relacji zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono już u 37 osób pracujących w przedsiębiorstwie. Łącznie przebadano 219 pracowników, a firma zleciła testy na własną rękę i komercyjnie. 

Zakażeni w większości przechodzą infekcję bezobjawowo, żadna z tych osób nie wymaga hospitalizacji. Są to mieszkańcy kilku powiatów, w tym również kaliskiego.

Badaniom zostali poddani nie tylko pracownicy zakładów mięsnych, lecz także członkowie ich rodzin oraz osoby, które miały z nimi bezpośredni kontakt. Łącznie jeszcze około osiemdziesięciu osób czeka na wyniki swoich testów.

Przypomnijmy, że na początku czerwca ze względu na potwierdzenie koronawirusa u jednego z pracowników kwarantanną objęto DPS i Dom Dziecka w Liskowie.

Pies uwięziony na balkonie w upał!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.