Koronawirus w Polsce. Szkoły zostają ZAMKNIĘTE! Zaskakująca decyzja ws. ferii zimowych

2020-11-21 10:20 AGO
Koronawirus w Polsce. Szkoły zostają ZAMKNIĘTE! Zaskakująca decyzja ws. ferii zimowych
Autor: pixabay.com Koronawirus w Polsce. Szkoły zostają ZAMKNIĘTE! Zaskakująca decyzja ws. ferii zimowych

Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć. Z dnia na dzień przybywa nowych zakażeń oraz osób, które przegrały walkę z COVID-19. Jedynym sposobem na zahamowanie pandemii było wprowadzenie szeregu obostrzeń. Dziś (21.11.2020) premier Polski, Mateusz Morawiecki zwołał konferencje prasową, podczas której poinformował o nowych zasadach w walce z koronawirusem. Kiedy będą otwarte szkoły? Mamy najnowsze informacje!

Koronawirus w Polsce. Nowe zasady walki z COVID-19 [22.11.2020]

Koronawirus wciąż jest w natarciu. W Polsce utrzymująca się liczba zakażeń na poziomie ponad 20 tysięcy dziennie, co wciąż wygląda bardzo niepokojąco, ale daje pewną nadzieję na poprawę sytuacji w naszym kraju.

Dziś (22 listopada) premier Polski, Mateusz Morawiecki zwołał konferencję prasową, w której uczestniczyli minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin oraz minister zdrowia, Adama Niedzielskiego.

- Chociaż od kilku dni obserwujemy pewną względną stabilizację liczby zakażeń, to wirus wciąż zbiera swoje śmiertelne żniwo. Każdego dnia zwiększamy liczbę łóżek i respiratorów. Obecnie mamy 37 tys. łóżek i 3 tys. Respiratorów – powiedział premier Morawiecki.

Morawiecki wprowadził nowe obostrzenia

Koronawirus w Polsce. Szkoły zostają zamknięte!

Uczniowie wszystkich placówek edukacji pozostają w domach. Dziś (21 listopada) premier Morawiecki poinformował, że taka decyzja jest jedynym słusznym posunięciem do zatrzymania pandemii.

- Przed nami pewien okres, który nazywamy: 100 dni solidarności - na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka. Duża część populacji zaszczepionej pozwoli szybko przerwać łańcuch zakażeń - powiedział podczas konferencji premier Morawiecki.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? 

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że placówki edukacyjne będą zamknięte do 23 -27 grudnia 2020 roku. Ważne decyzje zapadły także w przypadku ferii zimowych.

Koronawirus w Polsce. Ferie zimowe 2021

W tym roku będzie to dla wszystkich uczniów jeden termin - przerwa zimowa odbędzie się w okresie 4 do 17 stycznia 2021 roku.