Koronawirus w powiecie ostrzeszowskim! OGNISKO wirusa w zakładzie drobiarskim!

2020-08-03 13:57 Anna Gołata
Punkt „drive-thru” w Starachowicach.
Autor: WOT Świętokrzyskie Koronawirus w powiecie ostrzeszowskim! OGNISKO wirusa w zakładzie drobiarskim!

Sytuacja w powiecie ostrowskim pogarsza się z dnia na dzień! Tylko od soboty potwierdzono tutaj aż 143 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Jak ustaliło Radio Eska, powodem takie drastycznego wzrostu zachorowań jest wykrycie COVID-19 w jednym z zakładów drobiarskich.

Koronawirus w Polsce

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem. O godzinie 10:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia w naszym kraju.

- Mamy 575 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (146), wielkopolskiego (98), mazowieckiego (82), małopolskiego (78), podkarpackiego (42), pomorskiego (20), łódzkiego (20), dolnośląskiego (17), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (13), lubuskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), świętokrzyskiego (8), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (1) - czytamy na Twitterze.

Resort zdrowia przekazał także przykre informacje - zmarła jedna osoba.

Koronawirus w Wielkopolsce

Według najnowszych danych, najgorzej jest w powiecie ostrzeszowskim - to tu zanotowano dziś 85 kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem z 98. I to zapewne nie jest koniec - bo badania w zakładzie trwają.

Według ustaleń dziennikarzy Radia ESKA, to przede wszystkim pracownicy z firm w powiecie ostrzeszowskim oraz ich rodziny. Dlatego Wojewoda Wielkopolski - Łukasz Mikołajczyk- chce kolejny raz w tym powiecie postawić mobilny punkt pobrań wymazów. Szczegóły są ustalane.

Więcej na ten temat TUTAJ.

Niepokonany od 8 lat fighter, tłucze wszystkich. Trenuje z Oknińskim. [Kostyra vlog]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.