Koronawiurs: Wracają OBOSTRZENIA dla mieszkańców Wielkopolski! Co się zmieni?

2020-08-06 10:05 Anna Gołata
Nie masz maseczki? Kierowca nie wpuści cię do autobusu. Tak będzie już od 1 sierpnia
Autor: MZK Jastrzębie Koronawiurs: Wracają obostrzenia dla mieszkańców Wielkopolski! Gdzie będzie trzeba nosić maseczki?

Koronawirus w Wielkopolsce. Łukasz Szumowski, minister zdrowia zapowiedział dziś (6 sierpnia) na konferencji prasowej, że wracają zaostrzone rygory w powiatach, w których w przeciągu ostatnich dwóch tygodni zanotowano dużą ilość nowych zakażeń COVID-19. Na liście pojawiły się powiaty z woj. wielkopolskiego! Gdzie będzie trzeba nosić maseczki?

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia zapowiada powrót obostrzeń!

Jak powiedział podczas konferencji prasowej w czwartek rano Minister Zdrowia Łukasz Szumowski jest ogółem 19 powiatów, w których zostaną wprowadzone tzw. regionalne obostrzenia. Mowa o powiatach w woj. śląskim, wielkopolskim, łódzkim i małopolskim i podkarpackim.

- W tych powiatach, w których jest najwięcej zakażeń (oznaczonych kolorem czerwonym), wracamy do noszenia maseczki wszędzie - powiedział Szumowski. Będzie również ograniczenie w liczbie osób w komunikacji miejskiej do 50 proc. W powiatach czerwonych w uroczystościach takich jak wesela, będzie mogło wziąć udział 50 osób.

Lista powiatów jest tworzona na podstawie ilości zakażeń na 10000 mieszkańców. Jeśli przekroczy on 12, powiat jest obejmowany kolorem czerwonym, z kolei gdy wskaźnik wynosi od 6 do 12 wprowadzany jest kolor żółty. Nowe rygory będą wprowadzane od soboty!

Czerwony rygor obowiązuje w powiecie ostrzeszowskim, a żółty kępińskim.

W Rzeszowie powstanie "zielony przystanek"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.