Mieszkaniec Leszna 8 lat ukrywał się przed policją. To już koniec!

policja
Autor: pixabay.com Policjant w cywilu zauważył poszukiwaną oszustkę! Ukrywała się przez kilka miesięcy

38-letni mieszkaniec Leszna przez 8 lat był poszukiwany przez policjantów Europejskim Nakazem Aresztowania. W końcu wpadł! Został przetransportowany już do Polski, gdzie będzie musiał odpokutować za swoje winy. Co takiego przeskrobał?

38-latek z Leszna poszukiwany był od czerwca 2013 roku za oszustwa polegające na wyłudzaniu kredytów bankowych. Podstawą, która uruchomiła cała procedurę poszukiwawczą był list gończy wydany przez leszczyński sąd.

- Policjanci z Leszna ustalili, że mężczyzna może ukrywać się przed organami ścigania poza granicami Polski. Informacja taka trafiła do Sądu Okręgowego w Poznaniu, który wydał Europejski Nakaz Aresztowania - przekazała Monika Żymełka, oficer prasowy KPP w Lesznie.

Czynności poszukiwawcze prowadzone przy współpracy leszczyńskiej i irlandzkiej Policji doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego na terenie Irlandii.

- 15 kwietnia mężczyzna został przetransportowany do Polski i osadzony w areszcie śledczym. Teraz półtora roku spędzi w polskim więzieniu - wyjaśnia Żymełka.

Widziałeś go? Dzwoń na policję! Złodziej telefonów poszukiwany