Młoda oszustka z Wielkopolski działała na dużą skalę! Usłyszała 23 zarzuty

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ KPP Gostyń Młoda oszustka z Wielkopolski działała na dużą skalę! Usłyszała 23 zarzuty

Młoda oszustka z Wielkopolski działała na dużą skalę! Usłyszała 23 zarzuty

2022-06-28 10:51

W internecie trzeba być bardzo uważnym. Chwila nieuwagi może spowodować duże problemy, o czym przekonało się wiele osób. 23-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego wykorzystywała sytuację i dokonała wielu oszustw.

Do oszustw dochodziło w okresie między 9 grudnia 2019 roku do 19 października 2020 roku. Pewna kobieta w tym czasie dokonywała oszustw poprzez jeden z ogólnodostępnych portali społecznościowych. - Kobieta wystawiając oferty sprzedaży przedmiotów takich jak kurtki, sukienki, bluzki, torebki, kamizelki, telefon komórkowy czy rękawiczki lateksowe tak niezbędne w okresie pandemii - opowiadają policjanci z KPP Gostyń.

Sposób działania 23-latki polegał na tym, że na grupach sprzedażowych portalu społecznościowego oraz topowej stronie sprzedażowej wystawiała dany przedmiot a następnie oczekiwała za niego zapłaty. - Gdy pokrzywdzona osoba dokonała przelewu kobieta nie wysyłała towaru, ani nie zwracała pobranych pieniędzy. Aby nie zostać od razu rozpoznaną przez pokrzywdzonych 23-latka zakłada nowe konta i profile - mówią mundurowi.

Wartości wystawianych przedmiotów wahały się między 65 a 350 zł. Łącznie kobieta oszukała 51 osób z terenu całego kraju. - W związku z powyższym przedstawiono jej zarzuty dotyczące oszustwa. Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanych jej występków i poddała dobrowolnie karze - wyjaśniają policjanci.

23-latka otrzymała karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, karę grzywny oraz objęta została dozorem kuratora.

Sonda
Czy zdarzyło ci się kiedyś, że zostałeś oszukany w internecie?
Rutkowski tropi kolejnego oszusta