Nastolatka przerwała ciąże w trzecim miesiącu! Pomógł jej 35-letni partner

2021-01-21 9:19 ago PAP
Nastolatka przerwała ciąże w trzecim miesiącu! Pomógł jej 35-letni partner
Autor: pixabay.com Nastolatka przerwała ciąże w trzecim miesiącu! Pomógł jej 35-letni partner

Sąd Okręgowy w Koninie skazał w środę (20 stycznia) 35-letniego Roberta L. na karę 6 miesięcy więzienia za pomoc w przerwaniu ciąży swojej ówczesnej partnerce. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak przypomniał portal LM.pl, do zdarzenia doszło w listopadzie 2019 r. w gminie Orchowo, w powiecie słupeckim. 19-letnia Martyna W. początkowo cieszyła się z ciąży, po kilku dniach miała uznać, że nie jest gotowa na bycie matką.

ZOBACZ: Nie żyje kolejny sędzia z Kalisza. Wojciech Tomalak zmarł nagle w wieku 65 lat

Kiedy kobieta była już w trzecim miesiącu ciąży wraz ze swoim ówczesnym partnerem, 35-letnim Robertem L., zamówiła w internecie leki aborcyjne.

- Kobieta zażyła cztery tabletki i niedługo potem z bólem brzucha trafiła do szpitala w Strzelnie. Nastolatka poroniła, a 35-letni mężczyzna usłyszał zarzuty związane z art. 152 KK, który mówi o przerwaniu ciąży za zgodą kobiety, z naruszeniem przepisów ustawy" – podał lokalny portal.

W środę Sąd Okręgowy w Koninie wydał wyrok w tej sprawie i skazał 35-latka na pół roku więzienia.

- Wina oskarżonego nie budzi wątpliwości. Za czyn jakiego się dopuścił grozi od 1 miesiąca do 3 lat pozbawienia wolności, więc zdaniem sądu w tych okolicznościach kara jest adekwatna. Oskarżony jest 16 lat starszy od Martyny W., miał większe doświadczenie życiowe i wpływ na decyzję. Ponadto był sześciokrotnie karany, a opinia na jego temat, po wywiadzie środowiskowym jest negatywna. Ze względu na to, sąd nie zawiesza mu kary – podkreślił sędzia Robert Kwieciński cytowany przez portal LM.pl.

Wyrok sądu w Koninie nie jest prawomocny.

ZOBACZ TAKŻE: Kalisz. W przychodni straciła zdrowie. 19-latka odszkodowanie dostała po 15 latach!

Strażacy z Drawska Pomorskiego podsumowali 2020r.