Nie żyje 58-letni ksiądz z Ostrowa. Zmarł po długiej walce z chorobą

2020-11-20 8:00 AGO
Nie żyje 58-letni ksiądz z Ostrowa. Zmarł po długiej walce z chorobą
Autor: Konkatedra, pixabay.com Nie żyje 58-letni ksiądz z Ostrowa. Zmarł po długiej walce z chorobą

Dotarły do nas bardzo przykre informacje. We wtorek, 17 listopada zmarł ks. kan. Tomasz Rak, syn parafii konkatedralnej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim, kapłan Archidiecezji Poznańskiej, były kapelan Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Luboniu. Duchowny zmarł po długiej chorobie.

Ks. Tomasz Rak urodził się w Ostrowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 28 maja 1987 roku w Poznaniu z rąk abp. Jerzego Stroby. W latach 1987-88 był wikariuszem w parafii św. Mikołaja w Ujściu.

ZOBACZ: Nie żyje ks. prałat Kazimierz Ciszewicz. Przegrał walkę z koronawirusem

Był kapelanem Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Luboniu. W latach 2001-2006 był rezydentem w parafii Objawienia Pańskiego w Poznaniu – Ławicy. Powrócił do rodzinnego miasta i zamieszkał na terenie parafii konkatedralnej. 31 maja 2012 roku w konkatedrze świętował srebrny jubileusz kapłański. Przez wiele lat walczył z ciężką chorobą – stwardnieniem rozsianym. Z tego powodu był przykuty do wózka inwalidzkiego.

Zmarł w wieku 58 lat. Był synem długoletniego ostrowskiego radnego i społecznika Mariana Raka.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 23 listopada, w ostrowskiej konkatedrze – modlitwa różańcowa o godz. 11.30, msza św. pogrzebowa o godz. 12.00. Pogrzeb odbędzie się po Mszy św. na cmentarzu parafialnym przy ul. Limanowskiego.

Adam Kownacki: Ostatni wywiad przed rewanżem z Heleniusem. Vlog Andrzeja Kostyry