Nowa metoda oszustów! Wykorzystują logo Orlenu i prezydenta Andrzeja Dudę

2021-09-15 10:56
Nowa metoda oszustów! Wykorzystują logo Orlenu i prezydenta Andrzeja Dudę
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Nowa metoda oszustów! Wykorzystują logo Orlenu i prezydenta Andrzeja Dudę

Oszuści, co chwilę wymyślają nowe sposoby, aby wyłudzić pieniądze od starszych osób. Teraz popularny jest sposób "na logo Orlenu i wizerunek prezydenta Andrzeja Dudy". O co chodzi? Tłumaczymy w poniższym artykule i opisujemy sytuacje jakie spotkały ostatnio mieszkańców Wielkopolski.

Kilka dni temu policjanci z Ostrzeszowa otrzymali informacje o dwóch oszustwach, których rezultatem była utrata przez seniorów sporych oszczędności. Pierwszy przypadek dotyczył 81-latka, który osobie podającej się za pracownika banku udostępnił dane pozwalające na dostęp do konta, a następnie dokonania przelewów oraz wypłat z bankomatu z wykorzystaniem kodu BLIK na kwotę ponad 30 tys. złotych! Bardzo ciekawy jest drugi przypadek, który dotyczy 79-latki. Zawierzyła osobom, które za pośrednictwem strony internetowej zawierającej logo koncernu Orlen i wizerunku prezydenta RP Andrzeja Dudy, oferowały inwestycje pieniędzy, w konsekwencji czego kobieta straciła ponad 50 tys. złotych - tłumaczy asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP Ostrzeszów.

O tzw. oszustwie "na Orlen" pisał już jakiś czas temu portal niebezpiecznik.pl. Oszuści tworzą strony, na których pojawia się logo Orlenu oraz wizerunek Andrzeja Dudy. To ma wzbudzić zaufanie starszych ludzi. Policjanci kolejny raz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach telefonicznych z obcymi oraz w korzystaniu z internetu. - Zanim zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć we wszystkie zapewnienia osoby, która proponuje nam szybki i wysoki zysk - przypominają mundurowi.

Sonda
Zostałeś kiedyś ofiarą internetowego oszustwa?
Oszust z portalu randkowego