Odolanów: Domek letniskowy poszedł z dymem! Wypoczywała tam 6-osobowa rodzina

2021-06-18 12:41
Straż Pożarna - Zdjęcie poglądowe
Autor: Pixabay (Zdjęcie poglądowe)

Chwile grozy w gminie Odolanów. W jednym z domków letniskowych wypoczywała 6-osobowa rodzina z Warszawy. W pewnym momencie pojawił się ogień. Z budynku niewiele zostało. Nie nadaje się do ponownego zamieszkania. Ustalono już wstępne przyczyny pożaru.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Domek letniskowy, którego właścicielem jest mieszkaniec woj. dolnośląskiego, mieścił się w osadzie Grochowiska w wielkopolskiej gminie Odolanów. Wynajęło go małżeństwo z Warszawy, które przebywało w nim z czwórką dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

Błogi wypoczynek niestety się skończył. Jak informuje PAP, późnym wieczorem w domu wybuchł pożar. Na miejsce przyjechało kilkudziesięciu strażaków z państwowej i ochotniczej straży pożarnej oraz pogotowie energetyczne i policja.

- Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej - przyznaje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP Ostrów Wielkopolski.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z pomocą pogorzelcom przybyli też przedstawiciele zespołu zarządzania kryzysowego z Urzędu Gminy w Odolanowie. Warszawiakom zapewniono nocleg w sąsiedztwie. Straty oszacowano na 100 tysięcy złotych. Budynek nie nadaje się do ponownego zamieszkania.

Pożar mieszkania. To cud, że nikt nie zginął