Ostrzeszów: Ukradł torebkę z auta i BEZCZELNIE korzystał z karty. Skończył na policji

2020-07-09 22:32 Ewa Ruszkiewicz
torebka
Autor: KPP Piła

Zuchwały złodziej z Ostrzeszowa (woj. wielkopolskie) myślał, że jest bezkarny, ale w końcu wpadł w ręce stróżów prawa. 30-latek z Ostrzeszowa ukradł torebkę z otartego auta. 9 razy zdążył skorzystać z karty zanim kasjerka nie zorientowała się, że karta do niego nie należy.

Okazja czyni złodzieja? Tak na pewno było tym razem. 30-latek wykorzystał roztargnienie mieszkanki Ostrzeszowa i bezczelnie ukradł jej torebkę z niezamkniętego auta. Mężczyzna obłowił się, bo w torebce był między innymi portfel z kartą bankomatową. - We wnętrzu skradzionego przedmiotu znajdowały się m.in. telefon, pieniądze oraz karta bankomatowa - wylicza sierż. Martyn Kowalczyk z policji w Ostrzeszowie.

Mama w ciąży została bez dachu nad głową

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Przedsiębiorczy złodziej wpadł na pomysł, że wykorzysta kartę płatniczą do płacenia za swoje zakupy. Mężczyźnie udawało się to do czasu, aż podczas jednej z prób płatności kasjerka spostrzegła, że karta nie należy do okaziciela. - Przestępcy udało się zrealizować 9 transakcji, które opiewały na kwotę ponad 240 zł. Łączne straty okradzionej kobiety to około 2700 zł - informuje policja. 30-latek wpadł w ręce policji. Ma dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Teraz o karze dla niego zdecyduje sąd. Za kratki może trafić nawet na 5 lat.