Szokujące ustalnia

Pedofil z katolickiego przedszkola znaleziony martwy. Jego ciało wisiało w lesie. Mikołaj T. nie zdążył trafić do więzienia

2022-12-16 16:04

Dwa lata - tyle za kratkami miał spędzić Mikołaj T. (37 l.), wychowawca z katolickiego przedszkola z Leszna. Udowodniono mu, że przed laty seksualnie wykorzystał dziecko. Policja właśnie odnalazła w lesie pod Lesznem ciało 37-latka. Nieoficjalne informacje są takie, że mężczyzna targnął się na swoje życie, bo nie chciał iść do więzienia.

Pedofil z katolickiego przedszkola w Lesznie krzywdził dzieci. Wstrząsające wyznanie jednej z ofiar

Mikołaj T. wykorzystał seksualnie syna swoich znajomych, których poznał podczas rekolekcji. Adam K. miał wtedy 12 lat. Mężczyzna, któremu matka chłopaka pomogła znaleźć pracę w katolickim przedszkolu, często w rodzinnym domu Adama, aż w końcu wszyscy zaczęli wspólnie wyjeżdżać na wakacje. Do molestowania Adama doszło między innymi właśnie w trakcie takiego wyjazdu. Mikołaj T. spał w jednym namiocie z Adamem i tam go seksualnie wykorzystał.

Adam zdecydował się opowiedzieć o swoim horrorze z dzieciństwa dopiero, gdy był dorosłym mężczyzną, po obejrzeniu filmu braci Sekielskich: „Tylko nie mów nikomu”. Nie chciał dłużej utrzymywać wszystkiego w sekrecie, bo wiedział, że mężczyzna, który go wykorzystał, pracuje w przedszkolu.

Zobacz: Pedofil z katolickiego przedszkola gwałcił 12-latka. Całował i dotykał miejsc intymnych. Wstrząsające zeznania ofiary

Mikołaj T. miał trafić do więzienia

Śledczy nie mieli wątpliwości, że Adam K. mówi prawdę i postawili Mikołajowi T. zarzut pedofilii, bo nadużywając zaufania, wielokrotnie dopuścił się wobec małoletniego poniżej piętnastu lat, innej czynności seksualnej. Całował go, a także dotykał narządów płciowych oraz masturbował.

Sąd pierwszej instancji skazał wychowawcę przedszkolnego na dwa lata więzienia. Wyrok ten podtrzymał Sąd Okręgowy w Poznaniu. Wyrok w procesie apelacyjnym wydłużył zakaz wykonywania zawodu nauczyciela i wychowawcy dzieci z 5 lat do lat 8.

Sonda
Czy uważasz, że w Polsce skutecznie walczy się z pedofilią?
Ksiądz pedofil znów przed sądem
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają