Pijany kierowca karetki spowodował wypadek! Miał ponad 2,5 promila alkoholu

2021-12-28 14:19
Karetka pogotowia
Autor: Paweł Skraba/Super Express Dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego na Warmii i Mazurach.

To się nie mieści w głowie. Ponad 2,5 promila alkoholu miał 46-letni kierowca karetki pogotowia, która we wtorek rano zderzyła się z autem osobowym w miejscowości Cisew (powiat turecki). Dyrektor SP ZOZ w Turku zapowiedział zakończenie współpracy zarówno z kierowcą, jak i z ratownikiem.

Jak powiedział PAP oficer prasowy KPP w Turku asp. sztab. Mateusz Latuszewski, do kolizji doszło we wtorek (28 grudnia) rano.

- Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 9:10. Kierujący karetką pogotowia 46-latek z naszego powiatu nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w samochód, który był przed nim. Policjanci, którzy przybyli na miejsce poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał ponad 2,5 promila – powiedział.

Zobacz: Wielki sukces czytelników "Super Expressu"! Mikołajek w końcu usłyszał głos ukochanej mamy

Dodał, że "kierowca karetki będzie odpowiadał za spowodowanie tego zdarzenia drogowego i kierowanie w stanie nietrzeźwości". Dyrektor SP ZOZ w Turku Krzysztof Sobczak w rozmowie z lokalnym portalem przegladkoninski.pl zapowiedział zakończenie współpracy "zarówno z kierowcą, jak i z ratownikiem, który siedział obok niego". - Trudno sobie wyobrazić, by (ratownik) nie miał świadomości w jakim stanie jest kolega – podkreślił dyrektor.

- Poprosiłem policję, by w tej sytuacji przebadała pozostały personel pomocy doraźnej. Dla mnie sytuacja jest niewyobrażalna, więc chciałbym wiedzieć, jaki jest stan innych pracowników, mając nadzieję, że to był tylko incydent – zaznaczył Sobczak w rozmowie z portalem.

Sonda
Czy uważasz, że decyzja o zwolnieniu kierowcy karetki jest słuszna?
Policyjny pościg w Olsztynie