Pleszew: Dwaj chłopcy zniszczyli kolejkę! Była jedyna taka w Europie

2021-08-03 17:27
Pleszew: Dwaj chłopcy zniszczyli kolejkę! Była jedyna w Europie
Autor: Arkadiusz Ptak - Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew

To się nie mieści w głowie! Dwóch nastolatków zniszczyło w Pleszewie jedyną trójkołową kolejkę w Europie. - Wybili szyby w wagonach i lokomotywie oraz zniszczyli przystanek – poinformowała rzecznik prasowy pleszewskiej policji, st. asp. Monika Kołaska.

Dwóch nastolatków zniszczyło jedyną trójkołową kolejkę w Europie! Policja załamuje ręce

- Smutne... Ale takie zachowania trzeba piętnować - napisał we wtorek pod zamieszczonymi zdjęciami na swoim profilu w mediach społecznościowych burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak. Poinformował, że nagranie z monitoringu pozwoliło policji ująć sprawców. Okazało się, że są to chłopcy w wieku 13 i 14 lat. Młodszy pochodzi z Pleszewa, a starszy z Ostrowa Wielkopolskiego. Łącznie starty wyceniono na 3 tys. złotych.

- Policjanci ustalili, że ci sami sprawcy uszkodzili też wagony stojące przy ulicy Targowej. Straty, w wyniku wybicia szyb w tych wagonach to 10 tys. zł – powiedziała Kołaska. Sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego.

Wąskotorówka kursuje między Pleszewem a dworcem PKP w Kowalewie od 120 lat. Każdego roku korzysta z niej około 20 tysięcy pasażerów. Przy okazji jest także atrakcją turystyczną, ponieważ to jedyna trójkołówka w Europie - informuje PAP.

Budowa drugiej estakady na skrzyżowaniu Żołnierska Marsa