Ponad tydzień był na wolności! Zatrzymano mężczyznę, który uciekł z aresztu

i

Autor: KPP Ostrów Wielkopolski Ponad tydzień był na wolności! Zatrzymano mężczyznę, który uciekł z aresztu

Ukrył się na kilka dni

Ponad tydzień był na wolności! Zatrzymano mężczyznę, który uciekł z aresztu

2022-09-08 9:04

45-latek wykorzystał chwilę nieuwagi strażników i uciekł z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim. Mężczyzna był na wolności ponad tydzień. W końcu udało się go zatrzymać. Teraz w areszcie może spędzić dodatkowe dwa lata.

Do ucieczki 45-latka doszło w poniedziałek (29 sierpnia) w godzinach porannych. Policjanci informowali, że mężczyzna zbiegł podczas wsiadania więźniów do autobusu. - Uciekł podczas przemieszczania się do pracy poza aresztem, ponieważ odbywał karę więzienia w systemie półotwartym i mógł pracować za murami więzienia - tłumaczył asp. Konrad Tokarski z biura prasowego ostrowskiej policji.

Mundurowi rozpoczęli obławę na 45-latka, który jednak dobrze się ukrył. Udało się go zatrzymać dopiero po dziewięciu dniach na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. - Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali w dniu 7 września 2022, na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego mężczyznę, który 29 sierpnia uciekł z Aresztu Śledczego podczas przemieszczania się do pracy - czytamy w komunikacie ostrowskiej policji.

Mężczyzna był skazany za kradzieże i oszustwa. Teraz dodatkowo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Za zabawę w berka z ochroniarzem grozi mu 15 lat więzienia
Nasi Partnerzy polecają