Smółki. Pijany policjant wjechał w drzewo! Stracił dużo zdrowia i pracę

i

Autor: fotolia.pl/ policja.gov.pl Smółki. Pijany policjant wjechał w drzewo! Stracił dużo zdrowia i pracę

Smółki. Pijany policjant wjechał w drzewo! Stracił dużo zdrowia i pracę

2022-03-21 15:15

39-letni policjant spowodował poważny wypadek drogowy w miejscowości Smółki (pow. kaliski) w Wielkopolsce. Mężczyzna trafił w ciężkim stanie do szpitala. Teraz pojawiły się informacje, że stracił pracę.

Do wypadku doszło 19 lutego 2022 roku w miejscowości Smółki. Po godzinie 18:00 służby ratunkowe wezwano do samochodu peugeot, który wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Zakleszczonego w samochodzie kierowcę musieli wyciągać strażacy. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 39-latek jadący peugeotem z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo – mówiła wówczas PAP rzecznik prasowy kaliskiej policji, asp. Anna Jaworska-Wojnicz. Okazało się, że kierowca, który w ciężkim stanie trafił do szpitala, jest policjantem kaliskiej komendy. - Miał w organizmie ponad promil alkoholu - mówi policjantka.

Czytaj też: Koło: Pijany policjant wsiadł za kierownicę. Miał przy sobie broń

Teraz rzeczniczka prasowa kaliskiej policji przekazała, że 39-letni policjant został dyscyplinarnie zwolniony z pracy za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Jak dodała, choć do zdarzenia doszło poza godzinami pracy, to konsekwencje służbowe musiał ponieść.

Sonda
Jaka kara powinna czekać pijanych kierowców?
Pijany kierowca zabił 17-latkę. Nie odpowie jednak za morderstwo