Koło: Pijany policjant wsiadł za kierownicę. Miał przy sobie broń

2021-11-22 7:53
Koło: Pijany policjant wsiadł za kierownicę. Miał przy sobie broń
Autor: policja.gov.pl Koło: Pijany policjant wsiadł za kierownicę. Miał przy sobie broń

Policjant z komendy w Kole (woj. wielkopolskie) prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do rutynowej kontroli i wtedy prawda wyszła na jaw. Wobec niego prowadzone jest postępowanie.

Do zdarzenia doszło w środę (17 listopada). Jak poinformował portal e-kolo.pl, policjanci z poznańskiej drogówki zatrzymali do kontroli na terenie powiatu kolskiego pojazd. Okazało się, że kierowca miał, 0,34 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Co gorsza - był to funkcjonariusz z kolskiej komendy, który był w czasie wolnym od służby! - W trakcie kontroli została zabezpieczona broń służbowa. Funkcjonariusz został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut - przekazał st.asp. Daniel Boła, oficer prasowy KPP w Kole. Wiadomo, że policjant został zawieszony w czynnościach służbowych a Komendant Powiatowy Policji w Kole wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Pijany kierowca ukraińskiego busa jechał pod prąd na autostradzie i spowodowała wypadek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE