Wągrowiec: Ucieczkę zakończył na polu kukurydzy. Był pijany!

2021-10-27 7:58
Wągrowiec: Ucieczkę zakończył na polu kukurydzy. Był pijany!
Autor: KPP Wągrowiec Wągrowiec: Ucieczkę zakończył na polu kukurydzy. Był pijany!

Policjanci z grupy "SPEED" postanowili zatrzymać kierowcę samochodu Audi 80, który znacząco przekroczył prędkość w miejscowości Pokrzywnica. 32-latek siedzący za kierownicą postanowił jednak uciekać, ponieważ miał sporo na sumieniu.

Do zdarzenia doszło w piątek (22 października) przed godz. 18:00. Policjanci z grupy "SPEED" prowadzący pomiar prędkości w miejscowości Pokrzywnica, zauważyli Audi 80, który przekroczył prędkość o 26 km/h. Kierowca pojazdu jednak zignorował sygnał funkcjonariusza do zatrzymania się i postanowił odjechać. - Policjanci rozpoczęli pościg za kierowcą. Samochód początkowo kierował się w stronę Rogoźna, a kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania. Po chwili skręcił w lokalną drogę w stronę Mikołajewa, tam po krótkim pościgu stracił panowanie nad autem, został zatrzymany - tłumaczy mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP Wągrowiec.

Czytaj też: Tragiczna śmierć 26-latka. Z impetem uderzył w drzewo! Dramat pod Śremem [ZDJĘCIA]

Szybko okazało się, że kierowca jest pijany. W jego organizmie znajdowało się około 0,65 promila. - Kierujący dodatkowo nie posiadał uprawnień. Przypominamy, że ucieczka przed policjantami którzy przy wykorzystaniu radiowozu nadają sygnały do zatrzymania jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności - dodał mł. asp. Zieliński.

Sonda
Czy miałeś kiedyś groźny wypadek?
Paskudny wypadek pod Rawiczem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE