Twierdzi, że jest niewinny

Spacer z psem zakończył się ekstradycją! Konrad W. odpowie za współudział w zabójstwie dziennikarza

2022-09-28 14:19

Wyszedł z psem na spacer, a trafił do aresztu i teraz czeka go ekstradycja! Konrad W. (30 l.) z Ostrowa przed sądem w Holandii będzie musiał tłumaczyć się z zarzutu współudziału w zabójstwie dziennikarza śledczego, Petera R. De Vriesa. Podejrzany - od sierpnia - był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Sąd w Kaliszu pozwolił na ekstradycję Konrada W. i tymczasowo aresztował go na 2 miesiące.

Zabójstwo Petera de Vriesa w Amsterdamie

Konrad W. od dawna ma zatargi z prawem. W Holandii, w której mieszkał od dawna i pracował przy rozładunku tirów, dwa lata temu został skazany za pobicie. W Polsce był notowany za posiadanie narkotyków, spowodowanie wypadku drogowego i kradzież samochodu. Tym razem odpowie za zabójstwo dziennikarza. 6 lipca 2021 r. De Vries został zastrzelony w Amsterdamie. Dziennikarza, który zajmował się opisywaniem świata przestępczego, zaatakowano, gdy wyszedł ze studia telewizyjnego RTL4. De Vries zmarł kilka dni później.

Za zabicie reportera przed sądem w Amsterdamie odpowiadają już dwie osoby, to 36-letni Polak Kamil E. i 22-letni Holender Delano G., który zdaniem śledczych strzelał. Latem aresztowano też innego Polaka Krystiana M., któremu śledczy zarzucają zlecenie zabójstwa. Do podejrzanych w Holandii wkrótce dołączy Konrad W., który został zatrzymany w Polsce.

Ze spaceru do policyjnego aresztu

Konrad W. wpadł w ręce funkcjonariuszy CBŚP w poniedziałek, 26 września, w bloku na ul. Komuny Paryskiej w Ostrowie Wielkopolskim. 30-latek akurat wyszedł z psem na spacer. W środę sąd zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla podejrzanego.

- W życiu, nie zabiłem nikogo - powiedział dziennikarzowi "Super Expressu" Konrad W. Śledczy uważają inaczej i podejrzewają go o współudział w zabójstwie dziennikarza oraz o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. - Ponadto w trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę - informuje zespół prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Ekstradycja Konrada W. do Holandii

Teraz Konrad W. trafi do holenderskiego więzienia. - Sąd postanowił wydać Królestwu Niderlandów 30-letniego Konrada W., podejrzanego o współudział w zabójstwie dziennikarza Petera R. de Vriesa - poinformowała w środę, 28 września sędzia Edyta Janiszewska, rzecznik prasowa Sądu Okręgowego w Kaliszu.

rozprawa podejrzanego o współudział w zabójstwie holenderskiego dziennikarza

Serial o tym mordercy to hit Netflixa. A jak było NAPRAWDĘ?

Włącz podcast i poznaj prawdziwą historię kanibala z Milwaukee!

Listen to "Jeffrey Dahmer - kanibal z Milwaukee [ZŁO- Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają