Szpital w Wolicy nie przyjmuje już zakażonych koronawirusem! Taką decyzję podjął wojewoda

2020-07-03 10:01 AGO
Szpital w Wolicy będzie jednoimienny
Autor: Szpital w Wolicy Szpital w Wolicy nie przyjmuje już zakażonych koronawirusem! Taką decyzję podjął wojewoda

Od 1 lipca Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolicy przestał być szpitalem zakaźnym. Od środy placówka zaczęło wracać do normalności.

Przypomnijmy - 20 kwietnia 2020 roku została wydana decyzja o przekształceniu szpitala w Wolicy w jednoprofilowy, a 23 kwietnia placówka przyjęła pierwszych pacjentów. Z kolei 9 czerwca 2020 roku wojewoda wielkopolski wydał polecenie zaprzestania z dniem 30 czerwca 2020 roku pełnienia funkcji jednoprofilowego szpitala zakaźnego i podjęcie działań organizacyjnych mających na celu przywrócenie profilu działalności sprzed wydania polecenia.

ZOBACZ: Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo! Nie żyje 76-letni mieszkaniec Wielkopolski

Decyzja umożliwiła placówce od 1 lipca 2020 roku prowadzenie działalności zgodnej z rodzajem i zakresem udzielanych świadczeń wynikającej z zapisów księgi rejestrowej.

Bronił kobiety, odgryźli mu ucho

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Decyzja wynikała z faktu, że region kaliski był jednym z pierwszych ognisk COVID-19 w Wielkopolsce. W związku z tym, że dużym szpitalem był poznański im. Józefa Strusia przy ulicy Szwajcarskiej, nie chcieliśmy ograniczać działalności drugiej wielkiej placówki w Wielkopolsce, np. szpitala w Kaliszu. Poszukiwaliśmy szpitala nieco mniejszego, ale zlokalizowanego w okolicach Kalisza ze względu na potrzebę transportu pacjentów. To nie było łatwe zadanie - ale wówczas konieczne, żeby nie przewozić pacjentów do Poznania. W mojej ocenie szpital spełnił swoją rolę i w sytuacji najbardziej kryzysowej dla regionu pozwolił uratować życie i zdrowie wielu osób - mówi wojewoda wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk.