Trwa szczepienie medyków i pracowników DPS w Kaliszu. Mieszkańcy: "To wszystko idzie zbyt WOLNO!" [ZDJĘCIA]

2021-01-14 13:29

Trwają szczepienia pracowników Domu Pomocy Społecznej oraz ośrodka "Salus" w Kaliszu. Większość personelu DPS jest już po pierwszej dawce szczepionki przeciw koronawirusowi. Jak poinformował prezydent miasta, Krystian Kinastowski, codziennie szczepionkę otrzymuje ok. 20 osób. Ta informacja nie spodobała się mieszkańcom.

Personel DPS-u i "Salusa" należy do tzw. grupy zero. – Udało nam się do tej pory zaszczepić z kaliskiego DPS-u 62 osoby. Jest już dodatkowa lista chętnych. W sumie 75 osób z DPS-u zostanie zaszczepionych – mówi dziennikarzom Radia Eska Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala w Kaliszu, bo to właśnie tam wykonywane są szczepienia.

ZOBACZ: Leszno: 32-latek WYPADŁ z okna na 9. piętrze! Zmarł na miejscu

Głos w sprawie szczepień zabrał także Krystian Kinastowski. Na swoim profilu społecznościowym napisał: - Codziennie szczepionkę otrzymuje średnio 20 osób. To ważne, by pracownicy, a tym samym podopieczni Domu byli bezpieczni.

Informacja o ilości zaszczepionych osób nie spodobała się mieszkańcom. - To wszystko idzie zbyt wolno 20 osób śmiech na sali. Żenujące tempo szczepień. Proszę wybaczyć, ale przy takim "expresie" to czwarta fala murowana - pisali internauci.

- Szanowni Państwo, liczba wykonywanych szczepień zależy od dostaw szczepionek. Miasto nie ma na to wpływu - napisała prezydent.

CZYTAJ: Niebezpieczna pułapka w Ostrowie. Rasistowskie naklejki mogą boleśnie okaleczyć!

Potężna eksplozja w Bieruniu. Jedna osoba nie żyje, służby są na miejscu