Senior oszukany przez fałszywego policjanta

i

Autor: Pixabay

Oszuści w akcji!

Uwierzył, że rozmawia z policjantem, a jego syn jest w niebezpieczeństwie. 95-latek stracił oszczędności

2022-11-23 10:02

Oszuści nie zwalniają tempa. Ich ofiarą padł kolejny senior, który uwierzył, że rozmawia z prawdziwym policjantem. 95-latek z Kalisza w obawie o bezpieczeństwo syna, przekazał oszustom swoje oszczędności. Niestety i tym razem, o tym, że został oszukany, zorientował się zbyt późno.

Wyjątkowo bezczelni oszuści z Kalisza. W poniedziałek (21 listopada) ich ofiarą padł 95-letni senior, który uwierzył w przedstawioną mu przez telefon historię. Do 95-letniego mieszkańca Kalisza zadzwonił mężczyzna, który podszył się pod funkcjonariusza policji.

Oszust poinformował seniora, że jego syn był sprawcą wypadku drogowego, w wyniku którego obrażeń doznała kobieta w ciąży. Nieznajomy powiedział, że potrzebne są pieniądze na tzw. kaucję, która została uzgodniona z prokuratorem. W przeciwnym razie sprawca wypadku trafi do więzienia na 8 lat.

95-latek myśląc, że pomaga bliskiej osobie przekazał oszustom ponad 26 tys. złotych. Pieniądze wręczył obcemu mężczyźnie, który zapukał do drzwi jego mieszkania. Kiedy senior zorientował się, że padł ofiarą oszustwa powiadomił policję.

Uwaga na oszustów!

Policja przypomina, że funkcjonariusze policji NIGDY NIE ŻĄDAJĄ PRZEKAZANIA GOTÓWKI. W sytuacji, gdy ktoś telefonicznie prosi o pieniądze, najprawdopodobniej jest oszustem. W momencie, gdy mamy podejrzenia, że dzwoni oszust, powinniśmy szybko zakończyć rozmowę telefoniczną. W takim przypadku warto skontaktować się z najbliższą rodziną i sprawdzić informację, (np. o wypadku bliskiej osoby) którą ktoś przekazał nam telefonicznie.

Zajechał drogę i doprowadził do kolizji. Wszystko się nagrało
Nasi Partnerzy polecają