W Kaliszu wszyscy ją znali. Adela Przybył zmarła w wieku 73 lat

2020-04-09 8:26 AG
świeczka
Autor: Pixaby/_Alicja_

Dotarły do nas bardzo przykre informacje. W wieku 73 lat zmarła Adela Przybył, przewodnicząca Rady Miejskiej Kalisza w latach 2006-2010, radna pięciu kadencji, nauczycielka, społeczniczka.

- Z wielkim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Adeli Przybył, oddanej miastu kaliszanki, zaangażowanej w pracę na rzecz Kalisza niemal od początku samorządności; wieloletniej nauczycielki języka polskiego, wychowawczyni młodzieży - powiedział Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza.

Adela Maria Przybył rozpoczęła pracę zawodową w latach 70. Od 1971 do 2013 roku związana była z III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Do 2007 roku pracowała z młodzieżą jako nauczycielka języka polskiego. Po przejściu na emeryturę, do 2013 roku, uczyła w liceum dla dorosłych.

Z kaliskim samorządem związana była od 1994 roku. Wówczas wybrana została na radną i pracowała na rzecz Kalisza nieprzerwanie przez pięć kolejnych kadencji, do 2014 roku. W latach 2006-2010 pełniła funkcję przewodniczącej Rady Miejskiej Kalisza. Szczególnie bliskie były jej kultura, edukacja - kierowała pracami stosownych komisji – ale także problemy społeczne. Przez wiele lat angażowała się w pracę komisji mieszkaniowej.

Od 2016 roku pełniła funkcję wiceprezesa koła kaliskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Działała aktywnie w Stowarzyszeniu Samorządny Kalisz.

Otylia Jędrzejczak składa życzenia świąteczne

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.