25 osób ewakuowano z jednego z ostrowskich bloków, w jednym z mieszkań osunął się strop

i

Autor: Shutterstock

Szok!

W mieszkaniu osunął się strop. Strażacy ewakuowali z budynku 25 osób

2023-06-04 14:09

Strażacy ewakuowali 25 osób z jednego z budynków w Ostrowie Wielkopolskim, wszystko dlatego, że w jednym z mieszkań osunął się strop. Mieszkanie zamieszkiwały dwie niepełnosprawne osoby.

W jednym z mieszkań zawalił się strop

W niedzielę, 4 czerwca, po godz. 10.00 służby ratownicze zawiadomiono, że w bloku przy ul. Klasztornej 20 w Ostrowie Wlkp. osunął się strop. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na parterze bloku, zamieszkałym przed dwie osoby niepełnosprawne. Na miejsce wysłano pięć zastępów straży pożarnej. Z bloku ewakuowano łącznie 25 mieszkańców. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

O sprawie zawiadomiono policję, władze miasta, Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej iż nadzór budowlany.

 Miasto oddało blok do użytku w lipcu 2022 r. Został wybudowany w ramach programu "Dla systematycznych". Budynek zamieszkuje 16 rodzin. Jak przekazała Anna Woźnica z biura prasowego ostrowskiego ratusza, "w jednym z mieszkań nad częścią niepodpiwniczoną usiadła posadzka, w wyniku tego ścianka działowa pękła i odsklepiła się od stropu".

Osoby niepełnosprawne zamieszkujące lokal, w którym osunął się strop, zostały przetransportowane do hotelu, mają zapewniony pobyt do momentu, kiedy będą mogły wrócić do budynku.

Budynek jest objęty gwarancją. Na miejscu jest już wykonawca, który zadeklarował, że prace budowlane może zacząć dzisiaj. Nie wiadomo czy pozostali lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

- Czekamy na decyzję inspektora nadzoru budowlanego, czy pozwoli pozostałym mieszkańcom wejść do bloku, czy również im trzeba będzie zapewnić nocleg - przekazała rzeczniczka ratusza.

Sonda
Jak oceniasz polską straż pożarną?
Miejsce po gigantycznym pożarze przy Olszynce Grochowskiej. Strażacy zdecydowali się na szokujący krok!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany