W obawie o swoje życie i zdrowie przerwała milczenie! 29-latek zgotował jej piekło

Koło: W obawie o swoje życie i zdrowie przerwała milczenie! 29-latek zgotował jej piekło
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Koło: W obawie o swoje życie i zdrowie przerwała milczenie! 29-latek zgotował jej piekło

Przykra historia z gminy Kościelec w województwie wielkopolskim. 29-latek robił paskudne rzeczy swoim najbliższym, którzy od dłuższego czasu przeżywali prawdziwy horror. Pokrzywdzona kobieta postanowiła o wszystkim opowiedzieć policji. Mężczyźnie grozi kilka lat więzienia.

Kilka dni temu kolscy policjanci zatrzymali sprawcę przemocy domowej. 29-letni mężczyzna z gminy Kościelec miał znęcać się nad swoimi bliskimi.

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 29-latek znajdując się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał swoim bliskim, groził, a także stosował wobec nich przemoc fizyczną. To nie pierwsza interwencja policjantów pod tym adresem, dlatego też po rozmowach z funkcjonariuszami pokrzywdzona w obawie o swoje życie i zdrowie przerwała milczenie i złożyła zawiadomienie o przestępstwie - przekazała PAP sierż. szt. Weronika Czyżewska z KPP w Kole.

Dodała, że zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad rodziną.

- Ponadto policjanci zwrócili się do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego. Prokurator przychylił się do tego wniosku i zdecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca gminy Kościelec policyjnego dozoru oraz zobowiązał go do opuszczenia mieszkania, które do tej pory zajmował wspólnie ze swoją rodziną – powiedziała Czyżewska.

Mężczyzna został objęty także zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich na odległość nie mniejszą niż 100 metrów. Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Ojciec znęcał się nad nią i rodziną. Uciekła z domu