Wielkopolskie. Nastolatki poszły w tango i polała się wódka! Interweniowały służby medyczne

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Wielkopolskie. Nastolatki poszły w tango i polała się wódka! Interweniowały służby medyczne

Skąd miały alkohol?!

Wielkopolskie. Nastolatki poszły w tango i polała się wódka! Interweniowały służby medyczne

2022-08-17 14:52

Upojenie alkoholowe może skończyć się tragicznie. Tym bardziej jeśli po tego typu napoje sięgają osoby niepełnoletnie. Tak też było w miejscowości Sobiałkowo (pow. rawicki) w Wielkopolsce, gdzie 12-latka i jej trzy lata starsza koleżanka upiły się wódką!

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (13 sierpnia) w godzinach wieczornych. Jak poinformował portal elka.pl, policja otrzymała informację o dwóch nastolatkach, których zachowanie wskazuje na upojenie alkoholem. Cała sytuacja miała miejsce w rejonie stadionu w Sobiałkowie.

CZYTAJ: Wiadomo, ile mogła wypić pijana w sztok 15-latka. "To ilość powalająca dorosłego"

Wariacki, nocny rajd w Grudziądzu. Kierująca BMW była pijana jak smok

Policjanci potwierdzili zgłoszenie i zlokalizowali nastolatki w wieku 12 i 15 lat, z którymi był utrudniony kontakt. - Młodsza, 12-letnia miała widoczne objawy zatrucia alkoholowego - powiedziała Beata Jarczewska, rzeczniczka KPP w Rawiczu.

Na miejsce wezwano służby medyczne. Na szczęście nastolatki nie potrzebowały pomocy i zostały przekazane pod opiekę rodziców. Mundurowi ustalili, że dziewczynki spożywały wódkę. Obecnie trwa ustalanie, jak trafiła ona w ich ręce. Wiadomo, że nastolatki odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Podobna sytuacja miała miejsce pod koniec czerwca w Ostrowie Wielkopolskim. 15-letnia dziewczyna leżała pijana na ławce. Miała wówczas w organizmie blisko 4,8 promila alkoholu i trafiła do szpitala w ciężkim stanie.

Sonda
Piłaś/eś alkohol przed 18. rokiem życia?