Wilkowice: Potężna eksplozja uszkodziła sprzęt strażacki! Ktoś WYSADZIŁ bankomat przy remizie

2020-07-31 8:37 Maciej Brzeziński
Wilkowice: Potężna eksplozja uszkodziła sprzęt strażacki! Ktoś WYSADZIŁ bankomat przy remizie
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Wilkowice: Potężna eksplozja uszkodziła sprzęt strażacki! Ktoś WYSADZIŁ bankomat przy remizie

Ktoś podłożył ładunek wybuchowy przy bankomacie w Wilkowicach koło Leszna. Oczywiście z maszyny zniknęły pieniądze, ale straty są o wiele większe. Bankomat znajdował się w ścianie remizy strażackiej. Potężna eksplozja uszkodziła ich sprzęt.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. Około godz. 2:30 wielu mieszkańców Wilkowic usłyszało potężny huk. Ktoś wysadził bankomat znajdujący się w ścianie remizy strażackiej. Oczywiście zniknęły z niego pieniądze i trwa poszukiwanie sprawców. Wielkie straty odnieśli strażacy. Eksplozja zniszczyła ich sprzęt.

- Oprócz drobnego sprzętu ratowniczego, uszkodzeniu uległ również samochód lekki oraz motopompa. Straty szacujemy na kilkanaście tysięcy złotych - powiedział w rozmowie z Radiem Elka Dariusz Zawidzki z OSP Wilkowice.

Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. Zabezpieczone zostały ślady i trwają poszukiwania sprawców. To nie pierwszy taki przypadek w południowej Wielkopolsce. W ostatnich miesiącach do podobnych zdarzeń doszło m.in. w Kaszczorze, Krzycku Wielkim, Wijewie czy Boszkowie.

Zobacz też: Potężny huk obudził mieszkańców Kalisza! Tak wysadza się bankomat! [WIDEO]

Potężna eksplozja pod Warszawą. Wybuchła butla z gazem. Nie żyje właściciel jego żona w szpitalu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.