Wszystkich Świętych 2020. Czy cmentarze będą OTWARTE 1 listopada? [CZERWONA STREFA]

2020-10-19 15:02 AGO
Wszystkich Świętych 2020. Czy cmentarze będą OTWARTE 1 listopada?
Autor: pixabay.com Wszystkich Świętych 2020. Czy cmentarze będą OTWARTE 1 listopada? [ŻÓŁTA I CZERWONA STREFA]

Czy cmentarze będą otwarte 1 listopada? To pytanie zadaje sobie wielu Polaków, którzy we Wszystkich Świętych chcą odwiedzić groby swoich bliskich. Niestety, te plany może pokrzyżować pandemia koronawirusa. Co na temat ewentualnego zamknięcia cmentarzy mówią władze? Czy cmentarze będą otwarte 1 listopada?

Wszystkich Świętych 2020. Nowe obostrzenia na 1 listopada

Wszystkich Świętych coraz bliżej, a Polacy nadal nie są pewni, czy 1 listopada będą mogli odwiedzić groby swoich bliskich. Wszystko przez koronawirusa, który nadal jest w natarciu. Czy jeśli sytuacja w kraju się nie poprawi, to zostaną wprowadzone obostrzenia na Wszystkich Świętych?

ZOBACZ: Wszystkich Świętych 2020. Czy na cmentarzach trzeba nosić maseczki? [ZASADY NA 1 LISTOPADA]

Resort zdrowia zaznacza, że bez wątpienia kontakty międzyludzkie w okresie Wszystkich Świętych mogą skutkować zakażeniem, ale na chwilę obecną nie ma żadnych nowych wytycznych w tej sprawie.

Wszystkich Świętych 2020. Czy cmentarze będą otwarte 1 listopada? 

Czy cmentarze będą otwarte 1 listopada 2020 roku? To pytanie nurtuje wielu Polaków, którzy chcą odwiedzić groby swoich bliskich i zapalić symboliczny znicz. Co na ten temat mówi Ministerstwo Zdrowia?

- Nie przewiduję takiego rozwiązania, żeby zamykać cmentarze. Na pewno będziemy musieli stosować się do ściśle określonych zasad sanitarno-epidemiologicznych, czyli na cmentarzach obowiązywać nas będą maseczki (...). My z pewnością będziemy apelować o to, by te nasze wizyty na cmentarzu rozłożyć, nie tylko na Wszystkich Świętych, ale przynajmniej na tydzień przed i tydzień po - powiedział we wtorek, 13 października rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Koronawirus w Polsce

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 6526 osób. Zmarło też 116 chorych. To najwięcej dobowych zakażeń i zgonów od początku epidemii - poinformował dziś (14 października) resort zdrowia.