Wszystkich Świętych 2020. Czy cmentarze będą OTWARTE 1 listopada?

2020-10-30 11:32 AGO
Wyszukiwarka grobów w Kaliszu. Jak zapalić wirtualny znisz? [WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2020]
Autor: pixabay.com

Czy cmentarze będą otwarte we Wszystkich Świętych? To pytanie zadaje sobie wielu Polaków, którzy 1 listopada 2020 roku chcą odwiedzić groby swoich bliskich. Niestety te plany może pokrzyżować pandemia koronawirusa. Co na temat zamknięcia cmentarzy mówią władze kraju? Czy cmentarze będą otwarte 1 listopada? Znamy najnowsze doniesienia!

Wszystkich Świętych 2020. Nowe obostrzenia na 1 listopada

Wszystkich Świętych coraz bliżej, a Polacy nadal nie są pewni, czy 1 listopada będą mogli odwiedzić groby swoich bliskich. Wszystko przez koronawirusa, który nadal jest w natarciu. Czy jeśli sytuacja w kraju się nie poprawi, to zostaną wprowadzone obostrzenia na Wszystkich Świętych? Resort zdrowia zaznacza, że bez wątpienia kontakty międzyludzkie w okresie Wszystkich Świętych mogą skutkować zakażeniem, ale na chwilę obecną nie ma żadnych nowych wytycznych w tej sprawie.

ZOBACZ: Zaduszki 2020. Czy 2 LISTOPADA trzeba iść do pracy? [NOWE OBOSTRZENIA]

Wszystkich Świętych 2020. Czy cmentarze będą otwarte 1 listopada?

Czy cmentarze będą otwarte 1 listopada 2020 roku? To pytanie nurtuje wielu Polaków, którzy chcą odwiedzić groby swoich bliskich i zapalić symboliczny znicz. Co na ten temat mówi polski rząd?

Dziś (29 października) o godzinie 12:30 odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. premiera Polski, Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Podczas spotkania z dziennikarzami premier Morawiecki zaznaczył, że informacja o ewentualnym zamknięciu cmentarzy pojawi się w piątek, 30 października. Wtedy mamy poznać także nowe obostrzenia, które zostaną wdrożone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

CZYTAJ TAKŻE: Wszystkich Świętych 2020. Czy na cmentarzach trzeba nosić maseczki? [ZASADY NA 1 LISTOPADA]

Koronawirus w Polsce. Ponad 20 tys. nowych przypadków zakażenia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (29 października) o 20 156 potwierdzonych przypadkach zakażeń COVID-19 w naszym kraju. Tym samym liczba chorych wzrosła do 319 205. Niestety według danych zmarło aż 301 osób.

Zginął, jadąc motoambulansem ratować życie