Wyciągnął broń i mierzył do policjanta! Groza na ulicach Kępna

i

Autor: KPP Kępno Wyciągnął broń i mierzył do policjanta! Groza na ulicach Kępna

Padł strzał

Wyciągnął broń i mierzył do policjanta! Groza na ulicach Kępna

2022-08-02 7:37

Zaskakujące i zarazem groźne sceny na ulicach Kępna (woj. wielkopolskie). Policjanci zauważyli mężczyznę, który leżał na kierownicy swojego pojazdu. Gdy podeszli bliżej, ten wyciągnął broń! Chwilę później padł strzał.

Do zdarzenia doszło w piątek (29 lipca) około godz. 14:20. Policjanci zauważyli na ulicy Estkowskiego w Kępnie pojazd marki Volkswagen. We wnętrzu auta siedział mężczyzna, który głowę opartą miał na kierownicy. - Policjanci zaniepokojeni powyższym faktem, chcąc udzielić pomocy podeszli do pojazdu i podjęli próbę kontaktu z mężczyzną. W pewnym momencie, wyciągną on przedmiot przypominający broń palną, wyszedł z pojazdu i wycelował w kierunku funkcjonariuszy - relacjonuje sierż. sztab. Filip Ślęk z KPP w Kępnie.

Mężczyzna ten nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, cały czas celując w ich stronę. - Jeden z policjantów oddał strzał ostrzegawczy w powietrze a następnie obezwładniono osobę - dodaje sierż. sztab. Ślęk.

Zatrzymanym okazał się 29-letni obywatel Ukrainy, który czasowo przebywa na terenie powiatu kępińskiego. - Podczas wykonywanych czynności służbowych był on agresywny i arogancki. Odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - wyjaśnia policjant. Warto też wspomnieć, że przedmiotem przypominającym broń palną był pistolet wiatrówkowy na metalowe kulki, wzorowany na pistolet CZ-75.

29-latek usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych w kierunku funkcjonariuszy policji. Mężczyzna objęty został dozorem policyjnym, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Sonda
Czy młodzi ludzie powinni się uczyć strzelać?